Филмска бркотница со автомобили во Скопје: Се пукало со пиштол!

t

Бркотница со автомобили и пукање од пиштол се случило вчера во Горно Лисиче, а според полициското соопштение, пристигнале две пријави за инцидентот,

„На 05.10.2022 во 00.15 часот во Полициската станица Аеродром, Г.С.(46) од Скопје пријавил дека на 04.10.2022 околу 23.50 часот на ул.„Лисец”, додека управувал патничко возило „Мерцедес”, со скопски регистарски ознаки, во кое било уште едно лице, патничко возило „Шкода Октавија” со скопски регистарски ознаки ознаки, во кое било лице кое претходно му се заканувало, удрило во неговото возило и го оштетило“, велат од полицијата.

„Според пријавеното, набргу од другата страна се појавило и возило „фолксваген туарег”, а кога се обидел да избега слушнал истрели од огнено оружје кои, исто така, му го оштетиле возилото. Исто така, на 05.10.2022 во 00.35 часот, Ф.А. пријавил дека на ул.„Лисец”, додека неговиот брат И.Ј. управувал патничко возило „Шкода Октавија” со скопски регистарски ознаки, со огнено оружје било оштетено возилото“, пишува во полицискиот билтен.

Полицијата соопшти дека презема мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нема крај: И денеска дојави за бомби…

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста…

Дојави за бомби денеска во вкупно осум…

На меил адреси на осум средни училишта…

Да беше Ленин – Сталин со Квиско…

Да беше Ленин Сталин во 2018-та ќе…

Болна работа: Малолетник од Скопје силувал малолетничка

Денеска (28.11.2022) во 02.20 часот, полициски службеници…

Лишени од слобода крадци од Скопје

По преземени оперативни мерки и активности од…