(Фото+Видео) Македонија пат 30 години изненадени: Извртени камиони и автомобили – cнегот предизвика xaoc на автопатите

t

На социјалните мрежи се појавија видеа и сведоштва за неажурноста на институциите надлежни за чистење на патиштата. Засега, патот од Скопје, кој води кон Штип низ Свети Николе е непрооден, граѓаните велат фотографирале и снимиле извртени коли и камиони. На шега, минувачите порачуваат и дека автомобили од марката „BMW“ и „Mercedes“ не треба да ризикуваат да возат дури снегот не се расчисти.

Oчигледно снегот и оваа година го изненади Јавното претпријатие „Македонија пат“ среде јануари.

И покрај информациите и предупредувањата на УХМР, сите граѓани освен вработените во надлежната институција не знаат дека денес и во наредните денови снегот ќе врне постојано низ целата земја.

Во овие моменти автопатите се нечисти, а како последица на тоа се случуваат и голем број на сообраќајни незгоди.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Претседателката Сиљановска Давкова ќе ги прими поглаварите…

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ќе ги…

„Домаќински и чесно“: Таравари прави 5 километри…

Пат од 5,7 километри ја чини Општина…

(Видео) ПРОЛЕТЕН СНЕГ ВО ДЕЛЧЕВО!

на граничниот премин Делчево врне снег, а…

Трупа снег на Копаоник

На Копаоник се измерени три сантиметри снег,…

(Видео) СТРАШНО НЕВРЕМЕ во Словенија и Србија…

Невреме денеска имаше и во Словенија. Регистрирани…