(Фото+Видео) Се бараше во јама до 70 метри каде никој не влегол 40 години – Продолжува потрагата по Петар

t

Се уште се бара исчезнатиот Петар Џобоски, информираат од МВР за КУРИР.

Седми ден полицијата, противпожарна единица и граѓани трагаат по исчезнатиот Петар на кого му се загуби секаква трага во петок (25.02) попладнето од селото Врбско.

Не даде резултат и досегашната полициска потрага, потрагата од доброволци, од спасувачката служба, на пожарникари, со хеликоптер, но интензивната потрага продолжува.

Дирекцијата за заштита и спасување ги засили тимовите влучени во потрагата по детето Петар Џубоски со стручни лица и од Македонски Брод и од Тетово, освен со колеги од Битола, Прилеп и Скопје.

Ангажирани се сили и обезбедени се АТВ – мотори и специјални возила. Вчера припадник од Тимот за спасување од високи објекти од ПОЗС- Прилеп во јамата на напуштениот рудник „Партизанка“ се спушти во длабочина до 70 метри, а каде никој не влегол веќе 40 години.

Тимовите на ДЗС денеска почнаа со потрага од 8 часот.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пропаѓањето на американски банки нема да влијае…

Само 6,6 отсто од вкупните обврските на…

(Видео) Израелски историчар од Скопје: Сра*е е…

Несомнено е дека за депортацијата на македонските…

Слаб земјотрес во југоисточниот дел на Македонија

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје…

Тажно: Најмладиот пациент кој оди на дијализа…

Најмладиот пациент во Македонија што оди на…

Никогаш да не се заборави: Се одбележуваат…

Од денеска до недела ќе се одбележуваат…