Објавено на:

(Фото+видео) Украинските медиуми разочарани од младите Руси: Како може да се спремни да го поддржат Путин?

t

„Младите во Русија не се разликуваат многу од постарите генерации“ – велат украинските медиуми кои се разочараа од младата генерација на Русија.

Младите велат дека ја поддржуваат својата земја во Русија, дека се подготвени да трпат санкции и дека тоа не ги засега, дека има замена за западните производи, дека ќе направат нешто свое и дека на крајот поддржуваат Путин.

Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

“Умри кремљски стаорец”: Десетина Руси протестираа против…

Десетина Руси се приклучија на протестите против…

Естонија им го одзема оружјето на Русите…

Граѓаните на Русија или Белорусија кои живеат…

Украинската Рада ја повика ЕУ да престане…

Украинскиот парламент ја повика ЕУ да престане…

Руси протестираа во Келн: Бараат откажување од…

Околу две илјади рускојазични жители на западниот…

Борел: Не е добра идеја да им…

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, изјави…