Објавено на:

(Фото+видео) Украинско училиште претворено во складиште за оружје и експлозив – Русите влегоа и го запленија оружјето

t

Раша тудеј објави видео од училиште во Харсон кое како што велат тие “украинските националисти го претвориле во складиште со оружје и експлозиви.”

На снимката може да се забележи дека низ училниците е распоредено оружје.


“Украинските националисти поставија скривалиште со оружје и експлозивни направи во едно од училиштата во Харсон, изјави за Спутник извор близок до безбедносните сили.

Пронајдени се два гранати РПГ-7, 10 кумулативни куршуми за нив, тежок митралез КПВТ, 10.000 куршуми и 5 импровизирани бомби, рече изворот.” – стои во описот на видеото.

Погледнете ја снимката во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Фон дер Лајен: Русија ја користи храната…

Европската унија не смее да стане зависна…

Најмалку пет цивили загинаа, а 12 се…

Најмалку пет цивили загинаа, а 12 се…

Ковид амнестија: Во Русија нема да се…

Московските власти ќе престанат да бараат исплата…

(Видео) “Слава на Русија”: Заробени украински војници…

На социјалните мрежи се појави видео од…

Венецуелски пратеник: Европа не може да ги…

Европа нема да може да ја замени…