Објавено на:

(Фото) Алaрм во Пентагон: „Уапсeна“ кокошка, се обидела да влезе во зградатa

t

Една кокошка е „уапсена“ откако се шетала и клукала во заштитениот простор на Пентагон, една од најзаштитените згради во светот, соопшти денеска организацијата за права на животните.

Вработените во организацијата Лига за благосостојба на животните во Арлингтон биле повикани да ја земат кокошката во понеделникот и да ја вратат во кокошарник.

За обидот за „упад на кокошката“ во Пентагон пишуваше и „Military Times“.

Весникот на шега праша „дали кокошката едноставно се изгубила во обид да ја премине улицата или всушност е шпион во мисија да украде некои државни тајни“.

Корисниците на Интернет предложија кокошката да се вика Етел Розенберг, позната Американка уапсена и егзекутирана поради шпионирање за Советскиот Сојуз во 1950-тите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Трамп му вети на Зеленски дека ќе…

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп синоќа во…

Венс: Ако победи Трамп ќе преговара со…

Доколку Доналд Трамп победи на изборите, ќе…

СДСМ: Дали Мицкоски го носел синот на…

Мицкоски мора итно да ја информира јавноста…

Петровска: Асистентот на татко му, сега како…

„Асистентот на татко му, а сега премиер…

Бајден не се откажува: Останувам кандидат и…

Американскиот претседател Џо Бајден на митингот во…