Објавено на:

(Фото) Барикади поставени и кај Звечани – Неофицијално група Албанци се собира кај главниот мост што ги дели северна и јужна Митровица

t

Првите барикади во Рударе кај Звечани, известуваат српските медиуми кои објавија и фотографии од барикадите.

Во Косово протестираат Срби незадоволни од воведувањето на мерките за реципроцитет чија примена треба да започне вечерва на полноќ, а кои вклучуваат непризнавање на личните карти на Република Србија на премините.
Како што јавуваат медиумите, сирени се слушаат и во Лепосавиќ.

Тензиите во Косово се зголемуваат, а неофицијално во јужниот дел на Косовска Митровица, веднаш после главниот мост што ги дели северна и јужна Косовска Митровица, се собрани околу 200 Албанци.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Албанка “леташе орли” и провоцираше српски…

Швајцарија победи со 3-2 против Србија и…

Четворица полицајци суспендирани заради случајот со застреланата…

Министерот за внатрешни работи на Косово, Џељаљ…

Дачиќ: Секој предлог кој не вклучува признавање…

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица…

Трагедија во Косово: 17-годишен фудбалер починал за…

Седумнаесетгодишен фудбалер на косовскиот клуб „Трепча ’89“…

Ова е поинаква Русија, Србија треба да…

Амбасадорот на САД во Србија, Кристофер Хил,…