Објавено на:

(Фото) Бејби бум во ЗОО Скопје: Се роди уште едно бебе, овој пат од видот хималајски тар

t

Во Зоолошката градинка во Скопје овие денови се роди ново бебе од видот хималајски тар.

-Овие денови нашата страница повеќе личи како профил на некоја јасли група во градинка , но навистина имаме „Бејби Бум” во Скопје ЗОО. Ова е нашето ново бебе од видот хималајски тар, објавија денеска од Зоолошката градинка на својата фејсбук страница.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Левица: Нови задолжувања од 548 милиони евра,…

Новата министерка за финансии, Гордана Димитриеска Кочоска,…

Хаос во цел свет: Откажани се летови,…

Голем број компании, банки, медиуми и авиокомпании…

Градоначалникот на Струмица заврши на инфузија, вдишал…

Струмичкиот градоначалник, Костадин Костадинов, вчера завршил на…

Вучиќ го пречека Шолц во палатата „Србија„:…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во Палатата…

Повеќе од 12 часа делови од Скопје…

Повеќе од 12 часа делови од Скопје,…