(Фото) Бугарскиот провокатор Виктор Стојанов им се заканува на Македонците од Албанија

t

Бугарскиот провокатор Виктор Стојанов им се заканува на Македонците од Албанија да се попишат на пописот во Албанија како Бугари и доколку не го сторат тоа има се закани со одземање на бугарските пасоши кои ги делеа како алва во областите каде живеат Македонците од Албанија изминативе години откако се засили пропагандата за „голема бугарија“.

Ова е калсична злоупотреба на ЕУ за шовинистичките идеи за „голема бугарија“. Дали ќе реагира ЕУ на ваквата злоупотреба останува да видиме.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Авионот на Лавров ја заобиколил Бугарија

Дипломатскиот скандал се продлабочува поради учеството на…

Левица: Македонските власти ја премолчуваат бугаризацијата на…

Власта во Македонија ја премолчува бугаризацијата на…

Курти: Граѓаните на Косово и Албанија да…

Косовскиот премиер Албин Курти денеска од Форумот…

ЛАВРОВ ДОАЃА ВО МАКЕДОНИЈА! Бугарија го отвори…

Бугарија го отвори својот воздушен простор со…

Поради снегот Бугарија прогласи вонредна состојба во…

Две лица загинаа во Бугарија, а едно…