Објавено на:

(Фото + видео) Руски војници во чамци и воени бродови пристигнаа во Бердјанск и Запорожје

t

Во јавноста се појавија видеа од пристигнување на руски војници и руски воени бродови во Бердјанск и во регионот на Запорожје.

Видеото е снимено токму во моментот на пристигнување на војската.


“Руски војници пристигнаа во базата на украинската крајбрежна стража кај Бердјанск. Присутен е и технички персонал за да разбере што да прави со заробените украински чамци.” – стои во описот на снимката.

Погледнете за што се работи:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зеленски бара 100 милијарди евра за обнова…

„Закрепнувањето на Украина е најголемиот придонес за…

(Видео) Не е ова Македонија: Специјалци од…

Федералната служба за безбедност на Руската Федерација…

Путин: Сите заслужни во операциите во Украина…

Рускиот претседател Владимир Путин, на средба со…

Русија се залага за проширување на Советот…

Рускиот амбасадор во Кина, Андреј Денисов, смета…

Путин нема да испрати честитка до Бајден…

Руискиот претседател Владимир Путин годинава нема му…