(Фото) Голем пожар на пластичарска

t

Голем пожар зафати објект на познатата улица „Пластичарска“, поради што е блокирана улицата.

Полицијата го затвори делот од скопскиот булевар Никола Карев на потегот кон Бит-пазар каде што работат голем број комерцијални објекти. На терен се излезени МВР и Противпожарната бригада.

Фото: 24Инфо

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Преку 30 луѓе кои земале плата, а…

Новата директорка на ЈП „Комунална Хигиена“ -…

Петковиќ: Изјавите на Курти дека ЗСО никогаш…

Директорот на Канцеларијата за Косово и Метохија…

АИ: Жал ни е, но стоиме на…

Организацијата за човекови права „Амнести интернешнл“ (Amnesty…

Курти вели: Блокадата на патиштата на северот…

Косовскиот премиер Албин Курти во интервју за…

Почина великанот на македонската архитектура Петар Муличковски

Еден од великаните на македонската архитектура Петар…