Објавено на:

(Фото) Градоначалникот на Чернихив до Германците: Русите ги уништија гробовите на вашите дедовци нацисти – градот се брише од лицето на земјата

t

Изјава на градоначалникот на Чернихив (Украина) Владислав Атрошенко:

„Нашиот град се брише од лицето на земјата, тоа го направија само нацистите. Овде во Чернигов има гробишта на германски војници кои загинале за време на Втората светска војна. Ние ги одржуваме тие гробишта. Сакам Германците да го слушнат ова, Русија, која сè уште ја поддржувате, ги бомбардира гробовите на вашите дедовци“.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Не е ова Македонија: Специјалци од…

Федералната служба за безбедност на Руската Федерација…

Путин: Сите заслужни во операциите во Украина…

Рускиот претседател Владимир Путин, на средба со…

Русија се залага за проширување на Советот…

Рускиот амбасадор во Кина, Андреј Денисов, смета…

Путин нема да испрати честитка до Бајден…

Руискиот претседател Владимир Путин годинава нема му…

Кога Србија ќе влезе во ЕУ ќе…

Српската министерка за евроинтеграции, Јадранка Јоксимовиќ, изјави дека кога…