Објавено на:

(Фото) Еве како Вучиќ ја прослави победата: Нема да поверувате каква торта доби!

t

Минатиот ден во соседна Србија се одржаа избори на кој Српската напредна партија (СНС) на Александра Вучиќ ја прослави победата на претседателските и парламентарните избори во своето седиште со шампањ, торта и трубачи.


Посебно интересна фотографија од вчерашната прослава беше оваа со тортата во форма на фрижидер од која излегува Александар Вучиќ, сцена која ја одбележа предизборната кампања на српскиот претседател.

Инаку по прогласувањето на победата Вучиќ наздрави и со шампањ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украина знае уште колку борци се заробени…

Заменик-министерката за одбрана на Украина Хана Малиар изјави дека…

Јовановски: ЕУ не ја сака Македонија во…

Еден од коосновачите на мото-клубот „Ноќни волци“,…

Богоевски: Можно е да ги запреме преговорите…

Ваквите ставови на господинот Јовановски ми сугерираат…

Полјански кон Њујорк Тајмс: Азовците се предадоа…

Милитантите на националистичкиот баталјон Азов (против чии…

СПМ не се откажува: Да се направи…

Сметаме дека загинатите бранители во независна Македонија…