(Фото) Кому му пречи најчитаниот сајт во Македонија – Инфомакс?

t

Секоја година медиумите во Република Македонија го злоупотребуваат времето на своите читатели и читателки за да им се пофалат со „неверојатните“ бројки на читаност кои ги имаат.

Но колку се реални тие бројки?

Вредноста на еден медиум е онолкава колку што истиот донел позитивни промени во општеството за кое известува. Инфомакс има перманентен импакт врз јавното мислење бидејќи она кое што го работи екипата е со чесни намери, со цел да се информира македонскиот народ и да се променат работите на подобро за сите нас кои живееме во државата.

Статистиката и математиката се егзактна наука, секоја манипулација со овие бројќи е ноторно лага, најпрво кон самите себе, а потоа и кон своите читатели.

Имајќи во предвид дека одредени медиуми со години ги лажат своите читатели целото македонско општество, време е Инфомакс да ги објави вистинските бројќи и параметри за тоа кој е најчинатиот веб сајт во Македонија.

Имено Инфомакс минатата година имаше неверојатни 120 милиони читања или во просек по околу 10 милиони читања месечно, односно во просек на дневна основа над 400 илјади читања.

За да се постигнат вакви неверојатни резулати е потребна голема посветеност од целата екипа која стои зад Инфомакс, но потребна и доверба од читателите за која сме бесконечно благодарни.

За да имате околу 400 илјади читања на ден, од прилика вака треба да ви изгледа аналитиката која во вистинско време, секоја секунда го мери бројот на читатели.

Да од прилика 4 илјади читатели.

Да не говориме за социјалните мрежи каде Инфомакс е неприкосновен, илјданици коментари, споделувања и реакции за кои сите ние сме благодарни.

И за крај на сите наши колеги им порачуваме наместо да трошат време во лажирање на бројки, фатете се за тастатурата и пишувајте, земете го телефонот во раце и слушнете го народот што има да ви каже да ви се пожали, бидејќи на крајот од денот сите ние постоиме за да го информира токму тој народ.

Поздрав и огромна благодарност до нашите читатели и цела Македонија.

Секако ги поздравуваме и нашата „конкуренција“ односно колегите од останатите медиуми кои се на оваа листа на медиуми кои се најсподелувани и најчитани на социјалните мрежи меѓу кои се Експрес, Република, Курир и сите останати.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ништо од радоста на должниците?! Уставен ќе…

Уставниот суд денеска поведе постапка за член…

Каде е македонското знаме?! Касами се сретна…

Лидерот на БЕСА, Биљал Касами, денеска во…

Почина холивудската легенда Доналд Сатерленд

Холивудската актерска легенда Доналд Сатерленд после долго…

Двојно убиство во Славонски Брод – синот…

Страшна трагедија се случила во Славонски Брод…