(Фото) МВР ќе ги “плаши” возачите на Тетово-Гостивар со картонски полицаец

t

МВР денеска соопшти дека е преземена „нова превентивна активност“ на подрачјето на СВР Тетово – поставена е картонска макета од полицаец на надвозник на автопатот Тетово-Гостивар, со цел „да се влијае за поголем сообраќаен ред и безбедност на патиштата на подрачјето кое ингерентно го покрива“.

Полицијата појаснува дека поставила „мобилна макета на полицаец со радар на надвозникот за тетовско Камењане, а која според првично сондираните сознанија и искуства, „позитивно се одразила врз брзината со која се движеле возилата во насока кон Гостивар и обратно“.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Најнов извештај од МВР: 47 полицајци…

47 поврдени полицајци, 11 потешко, 2 посериозно,…

(Фото+видео) ПОЛИЦИСКА БРУТАЛНОСТ НА ДЕЛО: Одговорност од…

Полициската држава и бруталност вечерва се гледа…

Повторно голем број санкционирани возачи за едно…

Министерството за внатрешни работи во текот на…

МВР УПАДНА ВО ШТИПСКИОТ ЗАТВОР: Пронајдени дрога,…

Од Министерството за правда информираат дека денеска…