Објавено на:

(Фото) Морничаво: Зеленски ја пречека Фон дер Лајен со мртви војници во црни кеси пред неа

t

Шефицата на Европската комисија фон дер Лајен, шефот на европската дипломатија Борељ и словачкиот премиер ја посетија Буча кај Киев.

Премиерот на Украина објави фотографија на која се гледаат црни пластични кеси како лежат пред делегацијата, се претпосѕтавува дека во нив се наоѓаат тела на загинати војници.


Денес и македонскиот министер за надворешни работи, Бујар Османи се сретна со неговиот украински колега Димитриј Кулеба на полско-украинската граница.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Руски војници убиваат цивили во Киев?

Си-Ен-Ен објави вознемирувачко видео на кое Руси…

Трудо најави зголeмување на воената помош за…

Канадскиот премиер Џастин Трудо денеска, по ненајавената…

Американската амбасадорка се врати во Киев

Вршителот на должноста амбасадор на САД во…

Гринфилд: Вашингтон ќе продолжи да му дава…

Вашингтон ќе продолжи да обезбедува разузнавачки информации…

Демченко: Киев е подготвен и за сценарио…

Киев ќе биде подготвен доколку вооружените сили…