(Фото) Напиkaл 9 мигpaнти во голф: Уапceн kpиумчар на мигрaнти кај Удово

t

Пет минути по полноќ полициски службеници од полициската станица за граничен надзор и граничен премин Богородица на магистралниот пат село Удово – Дeмир Капија го привеле Ј.Л. (23) од селото Крушопек, кој во патничко моторно возило „голф” превезувал девет лица – мигранти, петмина од Сирија и четворица од Индија, информира МВР.

Полицијата го известила јавниот обвинител и ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Акција на МВР, уапсен турски државјанин: Ова…

Полициски службеници од полициската станица за граничен…

Пронајдени 20 мигранти на автопатот Гевгелија-Скопје: Возачот…

На автопатот Гевгелија – Скопје, после клучка…

Сунак пресече: Ќе ги враќа сите мигранти…

Во интервју објавено во весникот „Мејл oн…

47-годишник од Волково пренесувал мигранти

Полициски службеници од Полициското одделение за граничен…

“Млад бизнисмен”: Ученик од Бугарија пренесувал авганистански…

Обвинителството Стар Загора, Бугарија, приведе 18-годишен студент…