Објавено на:

(Фото) Нов земјотрес ја погоди Босна

t

Вечерва во 20:02 часот е почуствуван нов потрес во БиХ. Според Евромедитеранскиот сеизмолошки центар земјотресот бил со јачина од 3,3 степени според Рихтер, а епицентарот бил на девет километри источно од Столац или 37 километри југоисточно од Мостар.

Длабочината на земјотресот се проценува на два километри, пишува денеска Далмација.

Медиумите јавуваат дека потресот повторно се почувстувал и во другите делови на Босна, Хрватска, Црна Гора и Србија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Земјотрес ја стресе Македонија утринава

Земјотрес утрово е регистриран во Македонија. Според…

Земјотрес во Албанија, почувствуван и на македонска…

Земјотрес со интензитет од 4,2 степени според…

Земјотрес во Бугарија почувствуван и во источна…

Во околината на Благоевград утрово во 8…

Босна протестира по монструозното убиство на Низама

Почнаа протестите во Босна мотивирани од крвничкото…

Масакрите во Босна немаше да се случат…

Заменик-претседателот и портпарол на турската владејачка Партија…