Објавено на:

(Фото) Ова го може само Јапонец: Јапонскиот селектор им се поклони на хрватските навивачи по поразот од Хрватска

t

Јапонците не престануваат да го зачудуваат светот со својата култура.

По чистењето на трибините во Катар, денеска јапонскиот селектор Хаџиме Моријасу по поразот им се поклони на навивачите и играчите на Хрватска.

Фотографијата ја сподели Ројтерс.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Страшно невреме во Хрватска: Ветер со 150…

Ветер до 150 километри на час синоќа…

(Видео) „И да се судриме, нè боли…

Ај престигни го оној камион, и да…

Пациентка во Хрватска со нож избоде познат…

Психијатарот Елвира Коиќ беше повредена во саботата…

Поради дојави за бомби затворени стотици училишта…

Јапонската полиција трага по лице кое испратило…

Хрватска вети воена помош за Украина

Хрватското Министерство за одбрана вчера соопшти дека…