(Фото) Панче Тошковски фатен како со службено возило оди на партиски митинг!

t

На социјалните мрежи се појави фотографија од службеното возило на техничкиот министер за внатрешни работи, Панче Тошковски, кој оди на партиски митинг на ВМРО-ДПМНЕ.

– Не, сликава не е од САД каде го носат Бајден. Од митинг на ВМРО е каде министерот на МВР иде да ветува брда и долини. Ви текнува како неутралата и медиумите вриштеа кога некој од СДСМ некад користеше службени возила? Епа сеа е нормално и молчат… – пишува Сплинтер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВМРО ДПМНЕ потврди дека синот на Мицкоски…

„СДС падна на многу ниски гранки чим…

ВМРО-ДПМНЕ го призна геноцидот во Сребреница

ВМРО-ДПМНЕ го призна геноцидот во Сребреница. Во…

СДСМ: Пу пу не важи, Договорот со…

Пу пу не важи, Договорот со Бехтел…

Костадиновска Стојчевска: ВМРО-ДПМНЕ досега нема ниту една…

Од ВМРО-ДПМНЕ на почеток на мандатот нема…

Папагалски лаги, Лефков и ВМРО-ДПМНЕ да престанат…

Лефков и ВМРО-ДПМНЕ или треба да ги…