(Фото) Повторно голема зaплeнa: Носел пелети ама и 130 кила мapиxyана

t

Во текот на вчерашниот ден на ГП Дојран при вршење на детална царинска контрола на товарно моторно возило пријавено за излез од државава, мобилните тимови од Секторот за контрола и истраги при Царинската управа спречија обид за криумчарење на 139 килограми опојна дрога марихуана, соопштуваат оттаму.

Дрогата е запленета, а по собирање на доказите и утврдување на сите околности за настанот, ќе биде поднесена соодветна кривична пријава против осомничениот по член 215 од Кривичниот закон, додаваат од Царина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Акција на МВР во Куманово: Пронајдени марихуана…

Полициски службеници од СВР Куманово вчера во…

“Од мал во бизнисот”: Малолетник продавал марихуана…

Во текот на вчерашниот ден, малолетник од…

Пронајдена марихуана, приведени двајца мажи во Штип

На 17.10.2022 во 13:20 часот на ул.„Димитар…

Жител на Муртино фатен со марихуана!

СВР Струмица поднесе кривична пријава против С.З.(33)…

МВР пуштена “на најјако”: Приведени млади дилери…

На 05.10.2022 околу 15.00 часот во Велес…