(Фото) Повторно голема зaплeнa: Носел пелети ама и 130 кила мapиxyана

t

Во текот на вчерашниот ден на ГП Дојран при вршење на детална царинска контрола на товарно моторно возило пријавено за излез од државава, мобилните тимови од Секторот за контрола и истраги при Царинската управа спречија обид за криумчарење на 139 килограми опојна дрога марихуана, соопштуваат оттаму.

Дрогата е запленета, а по собирање на доказите и утврдување на сите околности за настанот, ќе биде поднесена соодветна кривична пријава против осомничениот по член 215 од Кривичниот закон, додаваат од Царина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Франција ги зајакна полициските сили долж границата…

Франција денеска распореди хеликоптер на царинската полиција…

(Видео) Српската полиција пронајде марихуана во возило…

Полицијата вечерва пресретнала возило на Брза помош…

Царинската управа заплени автобус со специјално конструиран…

Царинските инспектори од мобилните тимови од Секторот…

Се возеле со марихуана, кокаин и хероин:…

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против И.М.(48)…

На „Богородица“ лани во еден ден запленети…

Царинската управа лани во еден ден запленила…