Објавено на:

(Фото) Понижувачки: Јавна куќа од Германија им нуди работа на украински девојки

t

Рускиот медиум Восток сподели фотографија од објава на социјалната мрежа Фејсбук на која може да се забележи дека јавна куќа од Германија нуди работа на девојките бегалци од Украина.

На “огласот” може да се види дека се нуди работа за жени до 25 до 55 години, а госпоѓата информира дека може да се заработат и до 500 евра дневно.

“Подготвени сме да ви укажеме помош и да ве сместиме во нашите апартмани, Ве чекаме” – стои во објавата на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ИФО: Редовниот воен рок може да ја…

Темата за враќање на обврската за отслужување…

Ужас: Во Германија на секои половина час…

Во Германија на секои половина час дете…

Германската фудбалска легенда нема да се врати…

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид, Германецот Тони…

Колку ќе заработи Германија од ЕУРО 2024?

ЕУРО 2024 ќе донесе значителни краткорочни економски…

(Видео) „Шота машала“ среде Германија

Албанските навивачи во Германија го изиграа познатиот…