Објавено на:

(Фото) Претседателот Пендаровски му се „закани“ на Кристијано Роналдо!

t

Шефот на државата, Стево Пендаровски, на интересен начин го најави финалниот меч за пласман на Светското првенство на македонските фудбалери против Португалија, по вечерашната победа на нашата репрезентација над Италија.

Тој на Твитер го означи фудбалската ѕвезда на Португалија, Кристијано Роналдо, порачувајќи му да се подготви.

„Подготви се Кристијано, вие сте следни!“, твитна претседателот споделувајќи ја и објавата на УЕФА за победата над Италија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Јамал планирал да го истрола Мбапе…

Ламин Јамал постигна спектакуларен гол во полуфиналето…

Израелскиот безбедносен кабинет одобри продолжување на воениот…

Израелскиот безбедносен кабинет одобри продолжување на задолжителната…

Вучиќ одговори на обвинувањата дека Србија се…

Српскиот претседател Александар Вучиќ денес се обрати…

(Видео) Хорор во Хиподром – тешка сообраќајка,…

На социјалните мрежи се појави видео од…

Пристигна реакција од САД: Ќе работиме со…

САД ќе работат со Северна Македонија и…