Објавено на:

(Фото) Свадба во време на војна: И војската во Доњецк ги украси воените возила

t

На социјалните мрежи се појавија слики од свадбено украсени возила, меѓу кои и возила на војската во Доњецк.

Во описот на фотографиите стои “Нека им е со среќа на младите”.

Како ќе се одржи прославата во воени услови се уште не е објаснето, но војската им посака среќа на младите и најде начин да ги украси воените возила.

Погледнете ги фотографиите во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Доњецк го постигна цензусот: 55% излезеност на…

Излезноста на референдумот за приклучување на Народната…

Пушулин: Обраќањето на Путин беше дочекано со…

ДНР со ентузијазам ги доживува изјавите на…

Официјално: Доњецк и Луганск ќе гласаат за…

Гласањето во Народните републики Доњецк и Луганск…

Што ќе остане од Украина? По Херсон,…

Володимир Рогов, претседател на движењето „Ние сме…

Медведев: Референдуми во Донбас треба да се…

Референдумите во Донбас се од големо значење…