(Фото) Се ожени синот на Ѓорѓе Иванов – Иван и Јана официјално стапија во брак

t

Синот на поранешниот претседател Ѓорѓе Иванов се ожени. Иван официјално стапи во брак со прекрасната Јана откако во октомври минатата година се верија.


На една од објавените фотографии на Инстаграм стори кај младоженецот Иван се примети еден мал детал, односно стомакот на невестата Јана. Дали новопечениот млад брачен пар очекува принова останува да дознаеме понатаму.

На Иван и Јана им честитаме за стапувањето во брак и им посакуваме вечна љубов и слога.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Коњ се појави на тераса во…

Необичен настан се случи вечерва во скопско…

Богојески: Бугарите лажат дека ги нашле моштите…

Петар Богојески укажува на ситуацијата во Бугарија деновиве,…

Најава за нова војна: Руски сенатор вели…

Руски сенатор: Темата за денацификација на Европа…

Охриѓанка заврши во болница откако падна од…

На 21.05.2022 околу 13.20 часот во СВР…

“Шел” ги затвара сите бензински пумпи во…

"Шел" го напушта рускиот пазар! Британската нафтена…