(Фото) Се ожени синот на Ѓорѓе Иванов – Иван и Јана официјално стапија во брак

t

Синот на поранешниот претседател Ѓорѓе Иванов се ожени. Иван официјално стапи во брак со прекрасната Јана откако во октомври минатата година се верија.

На една од објавените фотографии на Инстаграм стори кај младоженецот Иван се примети еден мал детал, односно стомакот на невестата Јана. Дали новопечениот млад брачен пар очекува принова останува да дознаеме понатаму.

На Иван и Јана им честитаме за стапувањето во брак и им посакуваме вечна љубов и слога.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Претрес во Скопје: Запленета дрога, приведен дилер,…

Денеска (28.03) полициски службеници од СВР Скопје-…

Таткото на Јана: На мониторот за ЕКГ…

Како што гледав преку стаклата на мониторот…

Гроси: Бараме решение за ефикасна заштита на…

Директорот на Меѓународната агенција за атомска енергија…

Мајката на Јана: Ситуацијата ѝ се влоши…

Ја однесовме Јана на лекар. Докторката и…