Објавено на:

(Фото) Слика полна надеж: Харков се евакуира по привремениот прекин на огнот

t

Откако на барање на францускиот претседател Емануел Макрон, Русија и Украина договорија привремен прекин на огнот, беше договорено и отварање на 4 нови хуманитарни коридори, денес се појавија слики од цивилите во Харков кои во огромен број брзаат да го напиштата градот.

Погледнете ја фотографијата во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Илинденска“ Скопје via Москва: Директни пипци од…

Ќерката на вицепремиер во земја членка на…

Полска бара земјите од ЕУ да ја…

Полскиот министер за надворешни работи Радослав Сикорски…

Зеленски: Подготвуваме уште четири нови безбедносни договори

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска објави дека…

Кремљ го поздрави ставот на Зеленски за…

Русија денеска позитивно одговори на коментарите на…

Кој е наследникот на Ескобар? Александар Касанов…

Стејт департментот објави дека новиот заменик-помошник секретар…