Објавено на:

(Фото) Сопругата на Петков е „прогресивна женска“ – тетовирана е по целото тело

t

Канаѓанката Линда Петкова веќе е популарна личност Во Бугарија, со оглед на тоа што нејзиниот сопруг Кирил Петков веќе е премиер на државата.

Сепак, вистината е дека Линда и претходно имала одредена популарност поради учеството во кулинарското реално шоу „Мастершеф“. Потоа не успеа да стигне до финалето, но сепак остави позитивен впечаток кај гледачите.

Линда денес води сопствен бизнис, со слаткарница во срцето на Софија. Некои ја критикуваат за високите цени на нејзините колачи, но вистината е дека никој не тера никого да купува од неа, нели?, пишува бугарскиот портал Хубава жена.

Излегува дека Линда Петкова не престанува да не изненадува со себе. Овој пат се покажа дека има многу тетоважи на телото – нешто што не било очекувано.

Сè стана јасно со учеството на Линда во кулинарското шоу „My Star Party“ на готвачот Силвен Роу. Потоа Канаѓанката ги покажа своите тетоважи, а потоа на мрежата се појавија фотографии преку кои можеме да ги видиме уште подобро.

На левата рака на Линда гледаме прекрасни цвеќиња кои допираат до нејзиниот лактот. Во нејзина близина, веднаш над градите, можеме да видиме нежна пеперутка. Веројатно само таа знае што за неа симболизира пеперутката, бидејќи како што знаеме, за многу луѓе тетоважите имаат одредено значење.

Несомнено, сепак, најслатката тетоважа на Линда е на другата рака и е многу мала. Буквално се работи за мал кекс, кој веројатно ја симболизира нејзината голема страст и актуелен бизнис – слаткарството. На грбот Линда оставила три ластовички да „летаат“, кои најверојатно се симбол на трите деца што ги има од премиерот Кирил Петков.

Линда има и навистина интимна тетоважа меѓу градите. Тоа е будистички симбол. Интересно, љубовта кон тетоважите на г-ѓа Петкова неодамна се отклучи, а до неодамна немаше навика сама да слика.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Апсење во Македонија: Сузбиена криминална група…

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција…

Трајановски до советниците од ВМРО-ДПМНЕ: Каде што…

Советникот во Советот на Град Скопје, од…

Се плаши од големи напади: Зеленски свика…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски свика за утре…

Шаќири верува дека во текот на првото…

Министерот за образование и наука Јетон Шаќири…

ДЕТАЛИ ЗА УБИСТВОТО: Македонката била нападната, па…

Основното јавно обвинителство Кавадарци донесе Наредба за…