Објавено на:

(Фото) Украинците живеат во страв: Добиле пораки дека Службата за национална безбедност постојано ги следи и прислушкува

t

Украинците се исплашени поради СМС порака која вели дека наводно ја Службата за национална безбедност ги следи и ги прислушкува сите нивни разговори.

Луѓето се исплашени од најавата дека ги следат. Сите нивни разговори се снимени, социјалните мрежи ги следат специјални служби. Односно, сите жители на Украина кои не се согласуваат со режимот ќе бидат уапсени. Се уште не е јасно кој ќе го изврши масакрот?

Но, најверојатно, за народот да биде во страв, тие како одмазда ќе бидат предадени на Народните баталјони. На крајот на краиштата, оваа шема одамна е развиена во Украина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Медиуми: Германски шпиони тајно им помагаат на…

Германската надворешна разузнавачка служба БНД со месеци…

САД ќе ѝ даде нови 18 ракетни…

САД вчера објавија дека на Украина ќе…

Толку од Украина, ситно броиме до војна!…

Церемонијата на потпишување на договорот за припојување…

Ќе почне ли тогаш “вистинската” војна? Луганск…

Луганската Народна Република треба да стане дел…

Брнабиќ: Србија не е неутрална, ја осудуваме…

Српската премиерка Ана Брнабиќ вели дека на…