Објавено на:

(Фото) Уште еден македонски дрес во колекцијата на Новак Ѓоковиќ!

t

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ се подготвува за настапот на Ролан Гарос, а пред големиот тениски настан доби подарок од Македонија.

Кипре, навивачот кој патува насекаде и ја претставува и бодри Македонија, имаше средба со еден од најдобрите во историјата на „белиот спорт“. Му подари дрес од фудбалската репрезентација со бројот десет.

Ова е втор дрес од Македонија во колекцијата на Новак Ѓоковиќ, откако претходно доби ракометен дрес од Кирил Лазаров.

Извор: gol.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Уште еден македонски дрес во колекцијата…

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ се подготвува…

Возачи се пукале во Арачиново поради недоразбирање…

На 24.05.2023 во 17.26 часот во Полициска…

Апел за помош: Потребни се средства за…

Почитувани читатели на Инфомакс, ве замолуваме доколку…

Ковачевски се сретна со Гир: Скринингот се…

Претседателот на Владата на Република Македонија, Димитар…

Тинејџер истепал маж, па тој бил нападнат…

На 24.05.2023 во 23:00 часот Ќ.Р.(32) од…