(Фото) Чао 3aeв – последната фотографија од Влада

t

Зоран Заев утринава се збогуваше од функцијата премиер на Република Македонија. Тој и официјално ја предаде функцијата на новиот премиер Димитар Ковачевски во просториите на Владата.

Заев веќе ги напушти просториите на Владата на Република Македонија, а ова е неговата последна фотографија на скалите од Владата.


Погледнете:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ајде мајката: Владини службеници на државен трошок…

Вработени во владината служба за општи и…

Гласен текстилец: Имаме збунета влада – Се…

Зголемувањето на минималецот го притиска стопанството. 90-те…

Владата денеска напладне ќе ја одржи редовната…

Владата денеска напладне ќе ја одржи редовната…

Маричиќ денеска ќе учествува на седмиот годишен…

Заменик претседателот на Владата ќе биде говорник…

Владата смирува: Македонија не се снабдува со гас…

Портпаролот на Владата, Душко Арсовски, пред малку…