Објавено на:

(Фото) Шпанска „Марка“: Убиецот на џинови му се заканува на Роналдо

t

Македонската фудбалска репрезентација не е вест број 1 само во нашата земја туку и во цела Европа. По победата над Италија, нашите фудалери беа на насловните страници на сите поголеми европски и светски весници и медиуми.

Денеска Македонија е на насловната страница и на најголемиот шпански спортски весник „Марка“.

„Убиецот на џинови му се заканува на Роналдо“, стои на насловната страница на еден од најпознатите светски медиуми.

Македонија вечерва гостува во Порто кај Португалија од 20:45 часот. Уште една сензација ќе значи и пласман на Светското првенство во Катар, а тоа веројатно ќе донесе уште многу насловни страници со македонската репрезентација.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бела куќа: Русија знае што ќе се…

Високи функционери на американската администрација и порачаа…

Ѓукановиќ: Време е за нови избори, за…

Претседателот на Црна Гора и лидер на…

Ковачевски вели: Борбата со корупцијата мора да…

Претседателот на Владата на Македонија Димитар Ковачевски…

(Видео) Полицијата во Дагестан испука предупредувачки истрели…

Полицијата во руската република Дагестан денеска испука…

Директорот на Фајзер се зарази со коронавирус…

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла (60)…