Објавено на:

(Фото) Ѓоковиќ се врати на терените – еве што вели

t

Новак Ѓоковиќ, најдобриот тенисер на светот, откако победи на суд и ја потврди визата за Австралија, веднаш замина на тенискиот терен да тренира за претстојниот Австралија опен.

„Задоволен сум и благодарен бидејќи судијата го преиначи укинувањето на визата. И покрај се што се случи, сакам да останам и да се обидам да се натпреварувам на Австралија Опен. Останувам фокусиран на тоа. Дојдов овде да играм на еден од најважните настани што ги имаме во тенисот пред големите навивачи“, изјави Ѓоковиќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ѓоковиќ против Синер за најголемата награда во…

Новак Ѓоковиќ и Јаник Синер вечерва ќе…

Борел: Нема на повидок победа на Украина…

Имаме многу проблеми кои ќе бидат тест…

Ѓоковиќ: Едвај се спасив – ме давеше…

Најдобриот тенисер на планетата, Новак Ѓоковиќ, се…

Ѓоковиќ лесно до осминафиналето на Мастерсот во…

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ вечерва го…

Српскиот патријарх ги крстеше децата на Новак…

Фотографиите на социјалните мрежи ги објави протосингелот…