Објавено на:

(Фото) Ѓоковиќ се релаксира во Црна Гора, седна на чашка ракија, еве кој му правеше друштво

t

Новак Ѓоковиќ се релаксира во Црна Гора по хаосот во Австралија, најдобриот тенисер во светот вчера беше во Тиват а го посети и манастирот Острог каде се стретна со митрополитот Јоаникије.

Новак Ѓоковиќ во неделата беше депортиран од Австралија по одлуката на министерот за имиграција да му ја поништи визата. Тенисерот во понеделникот се врати во Белград, каде беше пречека како херој, но одби да ги коментира случувањата во Мелбурн.

И додека медиумите шпекулираат дека тој ќе поднесе тужба и ќе бара милионско обесштетување, Новак Ѓоковиќ реши неколку дена да се релаксира во Црна Гора.

Најдобриот тенисер во светот вчера беше во Тиват, а го посети и манастирот Острог, каде се сретна со митрополитот Јоаникије.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Русија нема да застане: Ова е…

Русија нема да застане во Украина, сите…

Пропаѓањето на американски банки нема да влијае…

Само 6,6 отсто од вкупните обврските на…

(Видео) Израелски историчар од Скопје: Сра*е е…

Несомнено е дека за депортацијата на македонските…

Слаб земјотрес во југоисточниот дел на Македонија

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје…

Тажно: Најмладиот пациент кој оди на дијализа…

Најмладиот пациент во Македонија што оди на…