Објавено на:

(Фото) Ѓоковиќ се релаксира во Црна Гора, седна на чашка ракија, еве кој му правеше друштво

t

Новак Ѓоковиќ се релаксира во Црна Гора по хаосот во Австралија, најдобриот тенисер во светот вчера беше во Тиват а го посети и манастирот Острог каде се стретна со митрополитот Јоаникије.

Новак Ѓоковиќ во неделата беше депортиран од Австралија по одлуката на министерот за имиграција да му ја поништи визата. Тенисерот во понеделникот се врати во Белград, каде беше пречека како херој, но одби да ги коментира случувањата во Мелбурн.


И додека медиумите шпекулираат дека тој ќе поднесе тужба и ќе бара милионско обесштетување, Новак Ѓоковиќ реши неколку дена да се релаксира во Црна Гора.

Најдобриот тенисер во светот вчера беше во Тиват, а го посети и манастирот Острог, каде се сретна со митрополитот Јоаникије.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сефте победа на македонските одбојкари за убедлив…

Во својот прв настап одбојкарската репрезентација на…

Дендиас најави нова инвестиција: Грчка компанија ќе…

Економската размена помеѓу Македонија и Грција во…

Пендаровски заинтересиран за Роналдо, ги пофали македонските…

Денеска во Давос, претседателот на Република Македонија,Стево…

Битиќи ја информирал Мелсом: Македонија е вистинска…

Заменик претседателот на Владата на Република Македонија…

Германија со одлична вест за гастербајтерите, се…

Германскиот министер за здравство, Карл Лаутербах денеска…