Објавено на:

Францускиот учесник во Австралија опен позитивен на kовид-19

t

Ден по елиминацијата од Австралија опен, францускиот тенисер Иго Умбер, бил позитивно тестиран на коронавирусот.

Умбер, во првото коло, доживеа пораз од сонародникот Ришар Гаске. 35-годишникот победи со 3:1 (3/6, 7/6, 7/6, 6/3).

Ден по елиминацијата, Умбер, на социјалните мрежи објави дека добил позитивен тест.

Умбер, 40. тенисер на АТП листата, на навивачите им се заблагодарил на поддршката и објави дека една недела ќе остане во карантин во Мелбурн.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бајден позитивен на Ковид

Претседателот на САД, Џо Бајден, се тестираше…

Австралија ќе обезбеди рекорден пакет воена помош…

Австралиската влада ќе и го обезбеди на…

Грчките здравствени власти предупредуваат на наглото зголемување…

Властите во Грција предупредуваат на зголемено ширење…

Австриецот Шварцлер го освои „Македонија Опен“

Младиот 18-годишен австриски тенисер Жоел Шварцлер е…

БЕЛГИСКИ СУД: На 17 мај рочиште за…

Основниот суд во белгискиот град Лиеж за…