Објавено на:

Француски државјанин приведен во Москва: Осомничен е за собирање на воени информации!

t

Француски државјанин осомничен за собирање информации за воените активности на Русија е приведен во Москва, соопшти Истражниот комитет.


Според податоците од истрагата, тој бил апсен неколку години, без намера да стави достапни документи за да биде вклучен во списокот на странски агенти, намерно собирал податоци „од областа на воените и воено-техничките активности на руската Федерација“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Директорот на Федералната служба за финансиско следење…

Терористичкиот напад на „Crocus City Hall“ во…

Левичарите во Франција го обвинија Макрон за…

Победниците на изборите од француската левичарска коалиција…

Индискиот премиер пристигна во посета на Москва

Премиерот на Индија Нарендра Моди пристигна во…

Пад на еврото по изборите во Франција

Еврото падна по вториот круг од парламентарните…

Пет можни сценарија по изборите во Франција…

Откако левиот блок освои најмногу мандати во…