Објавено на:

Фрлена пeтaрдa зaпaли тeрaсa и yби жeнa вo Coфиja

t

Една постара жена загина по пожар кој избувна на новогодишната ноќ во Софија, Бугарија. Пожарот избувнал на балконот од нејзиниот стан поради фрлена петарда, пренесува НОВА ТВ.

Жената се обидела да го изгасне пламенот, поради што се здобила со тешки изгореници. Таа била пренесена во болница, каде од здобиените рани починала следниот ден.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Поранешен бугарски МВР: Бугарија направи решителен чекор…

Бугарскиот министер за одбрана Димитр Стојанов направи…

Нашите соседи здружени против нас? Радев: Со…

Бугарија работи активно, вклучително и на највисоко…

Донев: Бугарија не се откажува од Шенген,…

Критериумите за пристапување во Шенген, кои се…

ОМО Илинден со барање до Ковачевски: И…

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на…

Бугарски писател ги шокираше Бугарите: Историски сме…

Писателот Стефан Цанев од Бугарија во гостување…