Фуркан со брза математика: Присутни се 100-тини медиуми, веројатно ќе има 4 прашања, а тие го негираат нашето постоење

t

Новинарот на Клан Македонија, Фуркан Салиу сподели информација за тоа каква е состојбата во Владата по денешната средба на Кирил Петков и Димитар Ковачевски, напоменувајќи дека Бугарија го негира постоењето на Македонија и Македонците.

-Стотина медиуми присутни на пресот на Ковачевски и Петков. Веројатно ке има 4 прашања, 2 за бугарски, 2 за македонски медиуми.

Они го негираат постоењето на нашата држава, а да не зборувам за скандалозните изјави од бугарска страна, а прашањата веројатно ќе бидат од типот:дали има решение за датумот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Како да е проколнат: Се запали автобус…

Повторно затворен автопатот Тракија кај Бургас поради…

Ѓоргиев: Периодот на 19 и 20 век…

Доколу нема договор, Комисијата по секоја цена…

Зијан одмор: Повторно оштетени македонски возила во…

Шест македонски возила изгребени со остар предмет…

Ванковска: Колку пати ќе умираме, кој си…

Универзитетската професорка Билјана Ванковска на Фејсбук прашува…

Се огласи српскиот амбасадор во Бугарија: Еве…

Амбасадорот на Србија во Бугарија Жељко Јовиќ…