Фaтeни на дело: Двајца скопјани извршиле тешка kpaжба на ул.„Воденска“, завршиле во притвop

t

На 22.01.2022 околу 18,30 часот на ул.„Воденска“ во Скопје полициски службеници од Единицата за интервентна полиција ги затекнале при извршување кривично дело тешка кражба Р.А (24) и А.И (20) од Скопје и кај нив биле пронајдени предмети поврзани со кривичното дело.

Лицата се приведени и против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Одлична вест: Водата за пиење во Скопје…

Водата во Скопје е безбедна и микробиолошки…

Казнети 267 возачи во Скопје, 128 за…

На територија на Град Скопје во текот…

Захарова откри на кого Лавров му рече…

Реченицата на министерот за надворешни работи Сергеј…

Лавров: Во Европската унија нема демократија туку…

Во Европската унија нема демократија туку „дисциплина…

Лавров одговора на прашања на Инфомакс! Македонија…

Нема непртијателски држави и народи, туку непријателски…