Фaтeни на дело: Двајца скопјани извршиле тешка kpaжба на ул.„Воденска“, завршиле во притвop

t

На 22.01.2022 околу 18,30 часот на ул.„Воденска“ во Скопје полициски службеници од Единицата за интервентна полиција ги затекнале при извршување кривично дело тешка кражба Р.А (24) и А.И (20) од Скопје и кај нив биле пронајдени предмети поврзани со кривичното дело.

Лицата се приведени и против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Голема крводарителска акција во просториите на Град…

Голем број граѓани, меѓу кои и вработени…

Викендов нестабилно време со дожд, грмежи и…

Времето денеска ќе биде променливо облачно и…

Приведен осомничен за тешка кражба и разбојништво

Полициски службеници на СВР Тетово вчера попладне…

Делови од повеќе скопски општини денеска без…

Од ЕВН известуваат дека поради технички зафати…

Пијани Британци украле “Голф” од скопски таксист…

Четворица млади Британци биле уапсени откако му…