(Фoто) Падна дел од фасадата на зградата на Владата

t

Потпретседателот на СДСМ, Стефан Богоев, објави фотографии на неговиот фејсбук профил на кои се гледа дека дел од горниот дел од фасадата на владината зграда паднал во тревникот кај објектот. Најголема штета е видлива кај украсните елементи, на ѕидот на една од кулите.

Неодамна, Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција донесе Наредба за спроведување на истражна постапка за фасадата на зградата на Владата. Од институцијата соопштија дека во истрагата се опфатени четири лица кои ја злоупотребиле својата положба и овластување при реализација на договорот за изведување на градежни и градежно занаетчиски работи за реконструкција на фасадата и осветлување на објектот на Владата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Трамп од Тексас: Вратете ме во Белата…

Претседателските избори во САД во 2024 година…

Јотова стана миротворец: Се залага за преговори…

Бугарскaта потпретседателка Илијана Јотова се залага за…

Хрватски воен аналитичар: Дронот кој падна во…

Денеска се случила експлозија во градот Киреевск…

Следната студена војна ќе биде меѓу САД…

Поранешниот американски државен секретар Хенри Кисинџер смета…

Спасовски со нови детали за двојното убиство…

Во интервјуто за Радио Слободна Европа министерот…