Хаос во Скопје: Насилник извадил нож во автобус, приведени тинејџери!

t

На 18.10.2022 во 18:00 часот на бул.„Партизански одреди“, во автобус на ЈСП, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода А.Ш.(19), Н.М.(19), Е.Ш.(18), тројцата од с.Чајлане, општина Сарај и еден малолетник од с.Крушопек, скопско.

Тие се приведени затоа што во 17:45 часот на бул. „Партизански одреди“ физички ги нападнале Б.А.(19), А.Ј.(19) и Р.М.(19), сите од Маврово-Ростуше.

Притоа, малолетникот употребил и остар предмет, кој му бил пронајден и одземен.

Лицата била приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пијан Македонец со автомобил удрил во автобус…

Во понеделникот околу 19 часот и 20…

Драматично спасување од завеан автобус во Србија:…

Пожарникарите-спасувачи ноќеска евакуираа граѓани од завеан автобус…

Странски платеници во Украина учествуваа во крвава…

Странски борци на забава во пијана состојба…

Се степале двајца соседи во Аеродром

Двајца повозрасни соседи, во вторникот физички се…

Двајца насилници влегле во домот на 47-годишна…

Денеска (20.10.2023) во 02:05 часот во СВР…