Хорор: Малолетник силувал малолетничка во Скопје

t

На 28.04.2022 во 15.30 часот во СВР Скопје, 36-годишна жена од Скопје пријавила дека нејзината малолетна ќерка, неколку дена престојувала кај нејзиното момче, исто така малолетник од Скопје и дека врз неа била извршена обљуба.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

19-годишник силувал малолетно девојче од тетовско

Деветнаесетгодишно момче од селото Крушопек, Скопско е…

Арсовска на годишната средба на европски гимназии…

Денеска се одржа годишната средба на европски…

Екипите на Водовод и канализација спроведоа активности…

Екипите на сектор Водовод во текот на…

Посебен сообраќаен режим поради завршни активности за…

На булeварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“, на потегот…

И не им доаѓа паметот: 334 казни…

– Секторот за внатрешни работи Скопје вчера…