Хорор на Велики петок: Избодено 16 годишно момче во Тетово

t

Малолетник на 16 години бил физички нападнат и избоден со нож од група млади лица вчера во Тетово.

Настанот се случил околу 21 часот на улицата „Јане Сандански“.

-Во СВР Тетово пријавено е нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка на улица „Јане Сандански” во Тетово, во која, првично, учествувале повеќе лица, а едно малолетно лице било повредено со остар предмет. Служби на СВР Тетово се на местото на настанот и се преземаат мерки за расчистување на случајот – информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

Малолетникот бил пренесен во тетовската Клиничка болница за укажување лекарска помош.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лавров: Ако сакате преговори, Киев нека го…

Западот не сака искрено да гледа на…

Лавров се пошегува во Њујорк: Се е…

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров,…

Претстојат тешки зимски месеци – предупредува Украина

Украина денеска предупреди дека претстојат тешки зимски…

Тешка сообраќајка кај Визбегово, сообраќајот се пренасочува по…

Страотна сообраќајна незгода во која тешко е…

Масовна тепачка во Тетовско, полицијата го расчистува…

Ноќеска, во 1.20 часот, 19-годишните А. Ш.…