Објавено на:

Хрватските власти открија детали: Како се запалил камионот со луксузни автомобили?

t

-По разговор со очевидци утврдено е дека до пожарот дошло откако пукнала гумата на приклучното возило и дошло до триење со коловозот. Од искрењето настанал пожар кој брзо се проширил и ги зафатил и автомобилите кои целосно изгореле, велат од полицијата.

Пожарот бил локализиран во 12:40 часот, а во периодот на интервенција сообраќајот бил во прекин.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Москва се “стресе” од нивната реакција: Протерувањето…

Министерството за надворешни работи на Хрватска денеска…

Русија протера хрватски дипломати

Руското Министерство за надворешни работи соопшти дека…

Европска одлука: Геј-паровите во Хрватска ќе можат…

Вишиот управен суд на Хрватска ја отфрли…

Хрватската академија на науките и уметностите бара…

Хрватската академија на науките и уметностите (ХАЗУ)…

“Утеха” од Милановиќ: Нема да бараме Србите…

Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ денеска изјави дека,…