Објавено на:

Цел свет е со Украина ама нека војува сама: Само 17% од “западњаците” би испратиле војска на бојното поле

t

„Целиот свет е со Украина“, но нека се војува сама.

Само 17% од западњаците би сакале да ја испратат својата војска во Украина.


Повеќето од испитаниците не сакаат да ги финансираат вооружените сили на Украина на сметка на нивните земји, па дури и да испраќаат свои војници во земјите на НАТО кои се соседи на Украина.

Западната компанија Ипсос дошла до овие заклучоци врз основа на резултатите од истражувањето спроведено во неколку западни земји, членки на НАТО.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украина воведе визен режим за руските државјани

Украина воведе визи за граѓаните на Русија…

Зеленски лаже? Русите тврдат дека Змискиот Остров…

Змискиот остров во Црното Море останува под…

Зеленски: Протерувањето на Русите од Змискиот Остров…

Протерувањето на Русите од Змискиот Остров претставува…

Украина извезува електрична енергија во ЕУ: Помагаме…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека преносот…

Бајден најави рекордна испорака на оружје во…

Американскиот претседател Џо Бајден денеска на прес-конференција во…