Цените на основните прехранбени продукти ќе останат замрзнати до крај на Февруари

t

Министерот за економија, Крешник Бектеши на својот Фејсбук профил информираше дека е доставен предлог до Владата, мерката за замрзнување цените на основните прехранбени производи да биде продолжена до крајот на февруари 2022 година.

„Министерството за економија достави одлука до Владата со која се предлага мерката за замрзнување на цените на основните прехранбени производи да се продолжи до крајот на февруари 2022 година“, напиша министерот Бектеши на својот Фејбук профил.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

РКЕ утре ќе носи одлука за нови…

Регулаторната комисија за енергетика утре ќе одлучува…

Добра вест: Следната недела дополнително ќе се…

Производителите на брашно во државата следната недела…

Кромидот поскап од ананасот: Цените на зеленчукот…

Граѓаните се за идејата за замрзнување и…

Од полноќ поевтинуваат горивата

Цената на ЕУРОСУПЕР-95 и ЕУРОДИЗЕЛ од вечерва…

Бектеши за пекарниците: Четири-пет компании се здружиле…

Во Градот Скопје во делот на производство…