Цеца го покажа лицето без грам шминка: Овој третман го користи за подмладување и негување на кожата

t

Музичката ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ на својот Инстаграм профил објави видео од салон за убавина и откри кој третман ја храни кожата и изгледа совршено и во петтата деценија.
Цеца многу се грижи за својата кожа и вложува во својот изглед, благодарение на кој изгледа младешки, а често со своите придружнички и обожаватели ги открива третманите кои ги практикува.Таа сега објави видео каде покажа како изгледа нејзиното лице без шминка.
Во видеата кои ги објави на Инстаграм таа на сите жени им покажа како се подмладува, а станува збор за нега на колагенски конец на кој Цеца отиде по втор пат и за што веднаш нагласи дека ништо не боли.
– Жените постојано ме прашуваат како се грижам за мојата кожа. Па, погледнете, вака! Ова ми е втор пат … За нас дамите од 30 плус … Се шегувам, се разбира. Ова е само една голема грижа, а јас секако се подготвувам за сите концерти – изјави Цеца.
На социјалните мрежи веднаш се појавија коментари дека Цеца на 48 години изгледа совршено и дека и даваат комплименти.
Принтскрин: Инстаграм
(Telegraf.rs)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Датумот останува ист, се менува локацијата на…

Поради огромен интерес за концертот закажан за…

Првпат ја отвори вратата на вилата на…

Цеца Ражнатовиќ првпат ги отвори вратите од…

Цеца го покажа лицето без грам шминка:…

Музичката ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ на својот…

Прво појавување по раскинувањето со Богдан: Цеца…

Музичката ѕвезда Цеца Ражнатовиќ за прв пат…

Цеца и Карлеуша со нова кавга: Дали…

Српската пејачка Јелена Карлеуша објави чудна фотографија…