Објавено на:

Црна Гора започна со замрзнување на имотот на руските државјани

t

Црна Гора: Започна замрзнувањето на имотот на руските граѓани.

Управата за катастар и државен имот на Црна Гора почна со уписи во катастарот на замрзнат имот на руски државјани во таа земја.

До средината на овој месец, на територијата на Будва е регистриран еден таков оглас, а паралелно се водеше управна постапка во врска со замрзнувањето на имотот на руски државјанин во Жабљак.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Црна Гора започна со замрзнување на имотот…

Црна Гора: Започна замрзнувањето на имотот на…

Во првиот квартал 5.919 продажби на недвижности…

Во базата на Регистарот на цени и…

САД ги повика своите државјани итно да…

Стејт департментот ги предупреди Американците да ја…

Индија ги повлекува државјаните од Украина –…

Специјален лет се упати утрово кон Киев,…

Богатите странци се подготвуваат за вojна: Го…

Странските сопственици на имот во Киев активно…