Четири општини во Македонија утре седум часа ќе бидат без струја

t

Седум часа без струја утре ќе бидат корисниците од дебарското конзумно подрачје кое ги опфаќа општините Дебар, Центар Жупа, Маврово и Ростуше, како и подрачјето на Река.

-Целото дебарско конзумно подрачје утре, од 7:00 до 14:00 часот, ќе биде без напојување со електрична енергија поради зафат на среднонапонската електромрежа, соопшти Регионалниот центар за управување со кризи во Дебар.

На територијата на дебарското конзумно подрачје има над 12 000 потрошувачи на електрична енергија

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пентагон: Путин не донел одлука за употреба…

Пентагон оцени дека нема знаци дека рускиот…

Откриено е кој град ќе биде домаќин…

Ливерпул ќе биде градот домаќин на Изборот…

По свадба тапани: Ковачевски го осуди името…

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва го осуди отворањето…

Календар на МПЦ: Утре се празнуваат овие…

Според Календарот на МПЦ утре се празнуваат…

Мицкоски одлучил да не се конфронтира со…

ВМРО-ДПМНЕ под овие околности нема да дозволи…