Објавено на:

Човекот кој ја извади Британија од ЕУ: Невakцинираните не се лепpoзни, Австралија е автopитарна банана република

t

Најџел Пол Фараж е познат британски политичар и поранешен водач на Партијата за независност на Обединетото Кралство (УКИП) од 2010 до 2016.. Од 1999 членувал на Европскиот парламент, како претставник од југоисточна Англија и копретседавач со евроскептичната партија.

Во 2016 година откако ја оствари својата мисија да ја извади Велика Британија од Европската Унија даде оставка од раководството на партијата.

Сега тој на Твитер ја коментира одлуката на австралиските власти кој не го почитуваат судот да се одземе визата на светски познатиот тенисер Новак Џоковиќ истакнујќи дека Австралија се претвора во авторитарна бана република.

-Австралија е навистина банана република.

Ѓоковиќ депортиран поради јавното здравје, како невакцинираните да се лепрозни.

Ова е практикување на произволна моќ што ја поништува судската пресуда. Австралија стана гадна, авторитарна држава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хакери ја тероризираат Австралија: Дајте 10 милиони…

Хакери бараат речиси 10 милиони долари за…

Чарлс Трети прогласен за монарх на Австралија

Кралот Чарлс III од Велика Британија и…

Премиерот на Австралија ѝ оддаде почит на…

Австралискиот премиер Ентони Албанезе денеска и оддаде…

(Фото) Македонците од двојазично училиште во Мелбурн…

Основното училиште „Лејлор Норт“ во Мелбурн, во…

Платформа за тргување со криптовалути по грешка…

Платформата за тргување со криптовалути Крипто.ком случајно…