Објавено на:

Шампионот на Македонија подготовките ќе ги започне во – Кисела Вода!

t

Освојувачот на шампионската титула од сега веќе изминатата сезона, тимот на Вардар попладнево ќе ги ,,запали моторите” и ќе означи официјален старт на новата сезона.

Интересно е тоа што првиот собир тимот нема да го има во СЦ. ,,Јане Сандански” , туку во скопската населба Кисела Вода, односно во Основното училиште „Круме Кепески“.

Предводник на Вардар ќе биде Владо Недановски кој ќе ја води екипата оваа сезона. На првиот собир очекуваме во тимот да се појават и првите sвезди на Вардар сезонава Томовски, Моралес, Талески, Стоилов..

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Србов: Само во Македонија смее да се…

Едноставна е работава – Бугарија била на…

Костов: Цар Борис и татко му Фердинанд…

- Не прифаќам директно веднаш да одиме…

Гир кон Македонците: Вашиот пат кон ЕУ…

Европската политичка заедница не е никаква замена…

Македонски војници ќе учествуваат во мисии во…

Владата на Република Македонија на денешната седница…

(Видео) Ковачевски за “Инфомакс”: Се согласувам со…

На прашање на Инфомакс дали премиерот Ковачевски…