Објавено на:

Шампионот на Македонија подготовките ќе ги започне во – Кисела Вода!

t

Освојувачот на шампионската титула од сега веќе изминатата сезона, тимот на Вардар попладнево ќе ги ,,запали моторите” и ќе означи официјален старт на новата сезона.

Интересно е тоа што првиот собир тимот нема да го има во СЦ. ,,Јане Сандански” , туку во скопската населба Кисела Вода, односно во Основното училиште „Круме Кепески“.

Предводник на Вардар ќе биде Владо Недановски кој ќе ја води екипата оваа сезона. На првиот собир очекуваме во тимот да се појават и првите sвезди на Вардар сезонава Томовски, Моралес, Талески, Стоилов..

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Град Скопје започна со реконструкција на пешачкиот…

Градот Скопје започна со реконструкција на пешачкиот…

Македонките се мажат најмлади во регионот, на…

Жените во Македонија најмлади стапуваат во брак…

Како „Балистите“ го гаѓаа голманот на Вардар…

Не стивнуваат реакции од мечот Шкендија-Вардар. Во…

ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ГЛАСА И СО…

Пратениците денеска го изгласаа Изборниот законик, со…

Еурофарм Пелистер го совлада Вардар 1961 во…

Дуелот од воведното коло во плејофот во…